Wróć do listy

Opalanie natryskowe Onyx

Przygotowanie do zabiegu

Dzień przed zabiegiem wystarczy zrobić peeling i depilację. Dlaczego? Dzięki temu skóra będzie gładka, więc opalenizna będzie równomierna i trwalsza.
Zalecenia po opalaniu natryskowym:
  1. Kilka godzin po opalaniu trzeba powstrzymać się od kontaktu z wodą. Oznacza to nie tylko mycie, ale także unikanie opadów deszczu (w razie niepogody lepiej wziąć parasol) czy zwierząt (nasz pupil może zlizać płyn brązujący). Po samym zabiegu najlepiej założyć ciemne, luźne ubranie, żeby uniknąć ewentualnych ubrudzeń lub przebarwień.
  2. Po pierwszej kąpieli po opalaniu natryskowym należy regularnie nawilżać skórę środkami pielęgnacyjnymi. Najlepiej stosować kremy i balsamy dwa razy dziennie: rano i wieczorem. Odpowiednio nawilżona skóra na dłużej zachowa piękny odcień. Nakładając kosmetyki, należy pamiętać także o nawilżaniu cery.
  3. Chłodny prysznic zamiast ciepłej kąpieli. Gorąca kąpiel może wysuszyć skórę i wpłynąć na szybsze ścieranie się naskórka, dlatego po opalaniu lepiej wybrać letni prysznic niż długą, ciepłą kąpiel.  
  4. Nawadnianie organizmu.Pamiętaj o częstym piciu wody! Odpowiednie nawodnienie skóry przedłuży żywotność jej komórek, a wraz z tym opalenizny.
  5. Przyjmowanie beta-karotenu. Chcąc na dłużej zachować opaleniznę, warto jeść produkty zawierające beta-karoten, takie jak marchew, pomarańcze, papryka, pomidory. Gromadzony w skórze barwnik beta-karotenu nada jej lekko opalony odcień.
  6. Zrezygnowanie z basenu z chlorowaną wodą. Opalanie natryskowe wiąże się ze zrezygnowaniem z wizyt na basenie z chlorowaną wodą. Kąpiel w chlorowanej wodzie wpływa na ścieranie się opalenizny, ponieważ rozpuszcza płyn brązujący. W związku z tym od 7 do 14 dni po zabiegu należy powstrzymać się od wizyt na basenie.
  7. Zrezygnowanie z wizyt w saunie. Także intensywne pocenie również może przyśpieszyć złuszczanie naskórka, dlatego po opalaniu natryskowym lepiej zrezygnować z wizyt w saunie.

Duży wybór odcieni płynów

Nasz autoryzowany salon ONYX dysponuje kilkoma odcieniami płynu brązującego, które można dobrać do danej karnacji. Skóra jest wyraźnie opalona, ale wciąż wygląda bardzo naturalnie, jakby wrócić ze słonecznych wakacji.

Równomierność opalenizny

Za pomocą urządzenia do opalania natryskowego (które trochę przypomina mały odkurzacz) umiejętnie rozpylany jest płyn brązujący na całym ciele, nawet na trudno dostępnych miejscach na skórze. Opalanie natryskowe daje też możliwość „wycieniowania” niektórych partii ciała: na przykład podkreślenia talii lub mięśni brzucha.
Opalenizna znika równomiernie, więc nie ma żadnych przebarwień. Opalanie natryskowe to bezpieczny sposób uzyskania pięknej i trwałej opalenizny.