Wróć do listy

PERMANENTNY

Makijaż permanentny (trwały) pomaga skorygować kształt brwi, ust oraz podkreślić wyrazistość oczu. Przed wykonaniem każdego zabiegu przeprowadzana jest konsultacja. Po rozmowie o przeciwwskazaniach i oczekiwaniach linergistka wykonuje zarys kształtu makijażu. Razem z klientką wybiera kolor i odpowiedni kształt. Dopiero po pełnej akceptacji klientki przystępujemy do zabiegu.

Czy makijaż permanentny jest bolesny?
Odczuwanie bólu jest bardzo indywidualną sprawą. Stosowane są odpowiednie maści oraz żele znieczulające, które znacząco zwiększają komfort podczas trwania zabiegu.

Jak długo trwa wykonanie makijażu?
W zależności od rodzaju wykonywanego makijażu oraz jego miejsca zabieg trwa średnio ok. 1 godziny.

Jak będę wyglądała chwilę po zabiegu?
Zaraz po zabiegu makijaż wydaje się trochę mocniejszy i przerysowany. Pojawia się lekka opuchlizna, która szybko znika. Barwnik wyłuszcza się do 60% po pierwszym zabiegu. Po około 3 tygodniach - do miesiąca, niezbędne jest uzupełnienie makijażu, korekta czyli wzmocnienie koloru. Średni czas utrzymania się makijażu na skórze to przeciętnie od 2 do 3 lat, microblading 1-1,5 roku. Istnieje możliwość odświeżenia makijażu poprzez ponowne uzupełnienie w celu wzmocnienia efektu.

Czynniki niekwalifikujące do zabiegu wykonania makijażu permanentnego:
  • Cukrzyca - Z wykonania makijażu permanentnego powinny zrezygnować osoby cierpiące na nieustabilizowaną cukrzycę. W przypadku cukrzycy ustabilizowanej, gdy pacjent znajduje się pod stałym nadzorem lekarza, zabieg może zostać przeprowadzony.
  • Nowotwór - Osoby cierpiące na nowotwór, które są w trakcie trwania chemioterapii, nie powinny decydować się na zabieg wykonania makijażu permanentnego. Po zakończeniu leczenia, nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonania zabiegu.
  • Łuszczyca - Osoby cierpiące na łuszczycę nie powinny decydować się na makijaż permanentny, ponieważ zabieg ten może spowodować rzut łuszczycowy.
  • Ciąża - Kobiety w trakcie ciąży są szczególnie mocno narażone na infekcje i zakażenia, które mogą być niebezpieczne dla dziecka. Ponadto skóra w trakcie ciąży jest bardziej wrażliwa oraz podatna na alergie. Z tego powodu, makijaż permanentny, jako zabieg inwazyjny jest w tym okresie odradzany.
  • Opryszczka, infekcja - Z zabiegu muszą zrezygnować osoby, które mają opryszczkę, bądź przechodzą właśnie jakąś infekcję. W przypadku opryszczki permanentnej, zabieg w ogóle nie powinien być wykonany, jeśli zaś chodzi o infekcję, po jej wyleczeniu można wykonać makijaż permanentny.
  • Leki - Osoby przyjmujące leki sterydowe i przeciwzakrzepowe powinny zrezygnować z makijażu permanentnego, ponieważ specyfiki te powodują dłuższe i problemowe gojenie się ran.
  • Choroby rogówki i siatkówki oka