LECZENIE

Kiedy medycyna estetyczna włosów jest potrzebna?
 

Każdy fryzjer doskonale wie jak bardzo ważne są dla klientów ładne włosy. Słabe, matowe i wypadające włosy, mogą prowadzić do kompleksów, izolowania się od otoczenia, poważnego zachwiania samooceny, a niekiedy nawet do depresji.

Przy zabiegach regeneracyjnych i wzmacniających włosy mówimy naszym Klientom o potrzebie zmiany trybu życia, wyeliminowaniu silnego stresu, wzbogaceniu diety o produkty bogate w żelazo (zielone warzywa, czerwone mięso), cynk (pestki słonecznika, orzechy) oraz proteiny (drób, jajka). Polecamy ampułki przeciw wypadaniu włosów. Mimo tego zdarzają się sytuacje, kiedy problemy z włosami pogłębiają się i trzeba szukać nowych rozwiązań. Wówczas kierujemy naszego klienta do współpracującej z naszym Instytutem Tanrei dr n. med. Anna Okruszko, specjalista dermatolog, by dowiedzieć się jak może mu pomóc medycyna estetyczna włosów. Zostaną wykonane zabiegi specjalne. Po zakończeniu tego leczenia klient będzie mógł wrócić do salonu fryzjerskiego w celu kontynuowania odpowiedniej pielęgnacji.
Specjalistyczna kuracja dla włosów zawsze będzie indywidualnie dopasowana i może składać się z następujących elementów:
 
  • Stosowanie leków powstrzymujących wypadanie włosów, hamujących degenerację mieszków włosowych i pobudzających wzrost włosów.
  • Mezoterapia należąca do najskuteczniejszych metod stymulacji włosów. Zabieg polega na wstrzykiwaniu w skórę głowy odpowiedniego preparatu, dobranego indywidualnie dla pacjenta. Najczęściej są to koktajle zawierające witaminy, aminokwasy i mikroelementy, które odnawiają i regenerują słabe, matowe i cienkie włosy. Z kolei koktajle z peptydami działają odżywczo i pobudzają wzrost włosów. Pełna kuracja to zwykle 3-5 zabiegów w odstępach, co 2 miesiące.
  • Mezoterapia z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego przeznaczona jest dla osób z problemem łysienia i wyjątkowo słabymi włosami. Koncentrat bogatopłytkowy uzyskuje się z krwi pacjenta. Krew poddawana jest wirowaniu w medycznej wirówce laboratoryjnej. Wstrzyknięte w skórę osocze bogatopłytkowe pobudza cebulki włosowe do wytwarzania nowych włosów. Zabieg trwa od 10 do 15 minut. Na efekty trzeba czekać ok. 3 miesięcy. Pełna kuracja to 3 zabiegi, co 2 miesiące.
  • Suplementy, niezbędne dla prawidłowej budowy keratyny włosa, zalecane zgodnie z wynikami analiz, w postaci tabletek doustnych.


Medycyna estetyczna włosów za nami, co dalej?
 

Po zakończeniu procesu leczenia dalsza, codzienna pielęgnacja powinna odbywać się pod okiem profesjonalisty fryzjerskiego, aby zapewnić utrzymanie efektów leczenia z wykorzystaniem medycyny estetycznej, jak najdłużej.