FRAKCYJNA RF MIKROIGŁOWA - ROZSTĘPY


ROZSTĘPY

Co to są rozstępy ?
Są to fragmenty skóry, która uległa rozerwaniu. Uszkodzenie dotyczy głównie włókien kolagenowych i elastyny. Niestety rozstępy same nie znikną. Nie pomoże także smarowanie ich żadnymi kosmetykami, żeby naprawić zerwane włókna potrzebna jest głęboka ingerencja.
Rozstępy można podzielić na 3 grupy
I - to świeże, czerwone rozstępy, mające nie więcej niż 3-4 miesiące. Takie da się usunąć bardzo szybko, często dwoma zabiegami.
II - to rozstępy „starzejące się” – też czerwone, ale liczące do 4-8 miesięcy, wymagające do całkowitego usunięcia trzech, a nawet czterech zabiegów.
IIII - to stare, białe. Te wymagają dużo większej liczby zabiegów. Jakiej? To zależy od wielu czynników: szerokości i głębokości samych rozstępów, ale także uwarunkowań genetycznych i sposobu odżywiania się pacjenta, jego wieku, a także trybu życia.

Powstanie rozstępów
1) Pierwszy etap, tzw. zapalny, to moment, kiedy włókna elastyczne dopiero zostały zerwane i w skórze właściwej doszło do urazu, na skutek którego powstał stan zapalny. Wtedy zaczynamy zauważać na ciele prążki w różnych odcieniach czerwieni. Ten etap trwa od kilku tygodni do kilku miesięcy. Organizm próbuje się pozbyć rozstępów, ale nie jest w stanie, bo ubytki we włóknach są zbyt duże.
2) Kolejny etap, zwany zanikowym, to czas, kiedy prążki stają się białe, a w skórze pozostają puste miejsc po rozerwanych włóknach. Dużo większe szanse na wyleczenie mają osoby ze świeżymi zmianami.
Rozstępy najczęściej pojawiają się w okresie intensywnego wzrostu, podczas ciąży i tycia.

RF MIKROIGŁOWA – zabieg ten polega na nakłuwaniu skóry i jednoczesnym jej podgrzewaniu. Silny bodziec termiczny i mechaniczny powoduję że skóra uruchamia procesy naprawcze – powstaje mnóstwo nowych komórek (fibroblastów), które tworzą kolagen i elastynę.
Urządzenie ma głowicę zakończoną igiełkami, które wbija się w skórę na głębokość do 3,0 mm. W momencie wkłucia emitowana jest wiązka fal radiowych, które ogrzewają skórę na całej długości igieł.
Proces naprawczy zależy od indywidualnych zdolności regeneracji skóry.
Kluczowe jest to, aby z temperaturą 45-60 stopni dotrzeć na odpowiednią głębokość. Niższa temperatura nie uruchomi właściwych procesów regeneracji.

EFEKTY: Zauważalne efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu. Następuje wzrost napięcia skóry oraz jej wygładzenie.  Jednak efekty ostateczne widoczne są kilka tygodni po zabiegu, nawet do 3 miesięcy po zabiegu. Proces ten zależy od indywidualnych zdolności regeneracji skóry.
Tuż po zabiegu widoczny jest rumień i niewielki obrzęk, który ustępuje w ciągu kilki godzin.
 

Metoda frakcyjnych fal radiowych jest:
Efektywna – powoduje minimalne uszkodzenie naskórka przy maksymalnej stymulacji procesów regeneracji skóry
Uniwersalna - pozwala dopasować poziom inwazyjności do poszczególnych obszarów zabiegu
Kompleksowa - wyrównanie powierzchni i kolorytu skóry, redukcja zmarszczek, blizn i rozstępów, regeneracja kolagenu krótki okres rekonwalescencji - już po 12 godzinach można nałożyć makijaż.
Bezpieczna - może być wykonywana niezależnie od koloru i karnacji skóry (opalenizna nie jest przeciwwskazaniem), nie ma ryzyka oparzeń i powstania przebarwień.

Przeciwwskazania do zabiegu:
  • ogólnoustrojowe,
  • ciąża i okres karmienia piersią,
  • skłonność do powstawania blizn przerostowych (keloidów)
  • aktywne infekcje bakteryjne, wirusowe i grzybicze na skórze.
  • należy zachować szczególną ostrożność w przypadku osób posiadających metalowe implanty, wszczepiony rozrusznik serca,
  • osoby ze skłonnością do opryszczki powinny na 24h przed zabiegiem zastosować działanie profilaktyczne.