FRAKCYJNA RF MIKROIGŁOWA - NADPOTLIWOŚĆ PACH

Gruczoły potowe pod pachami
Gruczoły potowe rozmieszczone są na całym ciele, gdyby je wszystkie zablokować, wówczas pozbylibyśmy się nie tylko niezbędnego mechanizmu regulacji temperatury, ale też usuwania toksyn. Problem pojawia się wówczas, gdy pocimy się za bardzo. Dzieje się tak, gdy mamy zbyt wiele gruczołów i produkują one za dużo potu. Mówimy wówczas o nadpotliwości.  
W przypadku nadpotliwości pach , można za pomocą zabiegu RF mikroigłowej zredukować gruczoły potowe. Nie ma wpływu to na mechanizm regulacji temperatury ciała , ponieważ na ciele jest wiele innych ujść dla usuwania toksyn i termoregulacji. Gruczoły potowe pod pachami powstają dopiero w okresie dojrzewania i stanowią tylko niewielką część termoregulacyjną.
Zabieg polega na nakłuciu i podgrzaniu za pomocą fal radiowych gruczołów, co powoduję ich obkurczenie i zredukowanie aktywności bądź całkowite pozbycie się problemu . Parametry zabiegu są mocne, o wiele bardziej niż w przypadku zabiegów na rozstępy (które też należą do intensywnych). Jest to niezbędne, aby usunąć gruczoły. Zabieg jest dosyć nie przyjemny, dlatego wykonuje się go w znieczuleniu maścią znieczulającą (EMLA).

Leczenie nadpotliwości RF MIKROIGŁOWA - pozwala trwale zlikwidować gruczoły potowe w okolicach pach. Fala radiowa poprzez podgrzewanie powoduję ich obkurczenie  co daje możliwość zlikwidowania lub zminimalizowania pocenia.                                                                           
 Pod pachami znajdują się gruczoły potowe, które są nieczynne u dzieci i rozwijają się dopiero w trakcie dojrzewania płciowego. Ich aktywność nie ma znaczenia dla równowagi termo cieplnej organizmu i jego funkcjonowania.

Zabieg polega : na mikro-nakłuwaniu i podgrzewaniu skóry za pomocą fal radiowych na różnych głębokościach skóry, z różną częstotliwością i powtórzeniami w przedziale od 0,5 do 3,0 mm. Każdy zabieg usuwa część gruczołów potowych, dlatego już po pierwszym zabiegu można zaobserwować znaczącą redukcję pocenia. Końcowy efekt uzależniony jest od indywidualnej ilości gruczołów potowych oraz liczby wykonanych zabiegów. Najczęściej wykonuje się kurację 3 zabiegów, w odstępach około 4 tygodniowych, po których można spodziewać się wysokiej redukcji pocenia - aż o 80-90%. U większości pacjentów należy spodziewać się całkowicie trwałego efektu, u niektórych należy wykonać co 1-2 lata zabieg przypominający.

Przeciwwskazania
  • ciąża i karmienie piersią
  • choroby nowotworowe
  • choroby ogólnoustrojowe
  • epilepsja
  • rozrusznik serca
  • choroby układu krążenia np. zakrzepica , hemofilia , nadciśnienie, czasowa niska krzepliwość krwi
  • choroby autoimmunologiczne ( swędzenia skóry niezidentyfikowanego pochodzenia , AZS , alergie)
  • skóra mocno naczyniowa