Wróć do listy

DEPILACJA LASEROWA


Epilacja to jedna z metod trwałego pozbywania się zbędnego owłosienia. W naszym Instytucie Tanrei wykonywana jest za pomocą dwóch urządzeń:
  1. Najnowocześniejszego na świecie lasera medycznego Xlase Plus firmy Biotec (Włochy).
  2. IPL + RF HS 320 C firmy Yasumi (Francja).
Do usuwania mieszków włosowych wykorzystywane są impulsy światła. Epilacja na trwałe niszczy włosy znajdujące się w odpowiedniej fazie wzrostu. Dzięki temu, że pracujemy na najlepszych urzadzeniach, zabieg jest krótki i co najważniejsze – bezbolesny.
 
Podstawowe informacje o zabiegu
Zabieg wykonywany może być na każdym obszarze ciała. Ten sposób depilacji opiera się na selektywnej fototermolizie: poprzez podniesienie temperatury mieszka włosowego uszkodzone zostają komórki macierzyste mieszka, co wyłącza mechanizmy ponownego wzrostu włosów. Metoda ta ma działanie selektywne, ponieważ nie uszkadza przy tym naskórka ani otaczających tkanek. Im ciemniejsze są włosy, tym wyższe jest w nich stężenie melaniny, przez co energia świetlna jest łatwiej przez nie wchłaniana – umożliwia to skuteczniejsze usuwanie owłosienia. Przez odpowiednie dostosowanie fal świetlnych do typu włosów oraz skóry usuwane jest też jasne owłosienie.

Podczas zabiegu usuwane są włosy znajdujące się w odpowiedniej fazie wzrostu (faza aktywna – anagen). Aby całkowicie pozbyć się owłosienia z danego obszaru, należy przeprowadzić kilka zabiegów. Odstępy między nimi różnią się w zależności od depilowanego obszaru, typu skóry i włosów i zazwyczaj wynoszą około 4 – 6 tygodni.
 
Przed zabiegiem
Przed zabiegiem włosy należy ogolić lub przyciąć tak, by miały długość około 1mm lub mniej, nie należy depilować, wyrywać włosów.

Nie należy opalać się 3-4 tygodnie przed zabiegiem.

Przed rozpoczęciem kuracji przeprowadzany jest test, który ułatwia dopasowanie wiązek światła do indywidualnych cech, pozwala sprawdzić reakcję skóry na wiązki światła.
 
Opis zabiegu
Skóra na obszarze zabiegowym musi być czysta, sucha, ogolona i zdrowa (bez ran czy podrażnień). Usuwane są makijaż, kremy, dezodoranty, perfumy. Na skórę nakładana jest warstwa chłodzącego żelu, który zmniejsza ewentualny dyskomfort oraz wzmaga skuteczność kuracji. Specjalna głowica zawierająca mechanizm generujący impuls świetlny jest przesuwana po ciele tak, aby pokryć cały poddawany zabiegowi obszar. Dla większości Klientów zabieg jest dość komfortowy, choć może pojawić się uczucie pieczenia czy kłucia  u osób z wrażliwą skórą.
 
Po zabiegu
Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić delikatne zaczerwienienie czy opuchnięcie skóry, które zazwyczaj znika po kilku minutach po zabiegu. Można nałożyć na skórę makijaż, choć zaleca się, by pozostała ona czysta i sucha. Po paru godzinach można nawilżyć skórę kremem.
Po zabiegu i w trakcie całej kuracji nie należy opalać skóry, wyrywać włosów, stosować peelingów, drapać. Mocno chlorowana woda (jak w basenie) może podrażnić skórę. Powinno się unikać bardzo obcisłych ubrań oraz podnoszenia temperatury skóry (sauna, intensywny wysiłek fizyczny). Należy nawadniać ciało, pić dużo wody.
 
Przeciwwskazania:
  • opalanie (naturalne, samoopalacze, solarium) 3-4 tygodnie przed zabiegiem
  • używanie fotoczułych leków lub ziół 2 tygodnie przed zabiegiem
  • rak (szczególnie rak skóry)
  • ciąża, oczekiwanie na ciążę, okres poporodowy i karmienie piersią
  • używanie leku Accutante w ciągu 3-6 miesięcy przed zabiegiem
  • infekcja lub opryszczka w miejscu zabiegu
  • skóra bardzo wrażliwa i sucha
  • niekontrolowane zaburzenia hormonalne
  • używanie antykoagulantów
  • uszkodzenie skóry w miejscu zabiegu
  • choroby, które mogą być pobudzane przez światło
  • występowanie blizn przerostowych
  • cukrzyca, oprócz sytuacji kontrolowanych
  • bielactwo
  • tatuaże, pieprzyki, zapalenie, makijaż permanentny na obszarze zabiegu