Wróć do listy

RF Lavatron

Jest to innowacyjne urządzenie wykorzystujące diatermię, czyli objętościowe podgrzewanie skóry właściwej i tkanki podskórnej. W RF Diathermy LavaTron zastosowano hybrydowe połączenie dwóch technologii fali, zarówno monopolarnej, jak i bipolarnej.

Dodatkowo zastosowano głowice CET i RET działające i penetrujące głębiej niż było to możliwe przy tradycyjnych sondach RF. Głowice emitują fale radiowe, wytwarzając w skórze głębokie ciepło. Dochodzi do ogrzania kolagenu, powodując skrócenie jego włókien.
Urządzenie wprowadza również w zupełnie nieinwazyjny sposób głęboko w warstwę podskórną aktywne preparaty i medykamenty.  

Terapia ta wpływa na remodeling i odnowę zarówno skóry jak i owalu twarzy. Głowice penetrują także tkankę tłuszczową, obkurczają adipocyty i znacznie przyspieszają metabolizm. Doskonała terapia modelująca, wpływająca wyraźnie na zmniejszenie się obwodu ciała. Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu.  

Urządzenie skutecznie pomaga w rehabilitacji tkanek miękkich i stawów. Lavatron otrzymał pierwszą nagrodę i złoty medal na największych targach organizowanych na terenie Polski północnej w Gdańsku. Kapituła konkursu kierowała się przede wszystkim wprowadzeniem najnowszych technologii stosowanych w kosmetologii.